Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Personal

All personal på Institutionen

Här nedanför finns all personal som arbetar på Insitutionen för geovetenkaper listade. Det går att sortera efter namn, titel, telfonnummer och e-post.

Här finns även information om lediga tjänster och vart du hittar utlysningarna.

Kontaktinformation

I menyn under "Kontakta oss" finns fler och mer definierade konaktuppgifter. Gå till Kontakta oss.

Visar 1 - 50 av 66

Namn Titel Telefon E-post
Allbrand, David Tekniker 031-786 2817 david.allbrand@bioenv.gu.se
Andersson, Maria Ekonom 031-786 5305 maria.andersson.9@gu.se
Azorin-Molina, Cesar Forskarassistent cesar.azorin-molina@gu.se
Barthel, Roland Professor, Prefekt 031-786 1953 roland.barthel@gu.se
Björk, Robert Universitetslektor, biträdande 031-786 2835 robert.bjork@gu.se
Björkman, Mats Eu-forskare (marie curiestip) 031-786 2874 mats.bjorkman@gu.se
Bogren, Jörgen Universitetslektor 031-786 1964 jorgen@gvc.gu.se
C. Andresen, Louise Forskare louise.andresen@gu.se
Carlberg, Josefina Laboratorieassistent josefina.carlberg@gu.se
Chen, Deliang Professor 031-786 4813 deliang@gvc.gu.se
Chen, Tzu-Tung Doktorand 031-786 4470 tzu.tung.chen@gu.se
Falk, Katrin Personalhandläggare 031-786 6608 katrin.falk@gu.se
Fang, Keyan Forskare keyan.fang@gu.se
Forssén, Adriana Studieadministratör 031-786 1951 adriana.forssen@gu.se
Fransson, Åsa Forskare asa.fransson@gu.se
Giese, Markus Postdoktor 031-786 2804 markus.giese@gvc.gu.se
Gustavsson, Torbjörn Universitetslektor 031-786 1964 torbjorn@gvc.gu.se
Haaf, Ezra Doktorand 031-786 2812 ezra.haaf@gu.se
Haeger-Eugensson, Marie Universitetslektor, adjungerad 031-786 2854 marie.haeger-eugensson@gu.se
Heuzé, Céline Universitetslektor, biträdande 031-786 2204 celine.heuze@gu.se
Heyman, Jakob Universitetslektor 031-786 3130 jakob.heyman@gu.se
Hogmalm, Johan Forskningsingenjör 1.e 031-786 2949 johanh@gvc.gu.se
Johnson, Mark Universitetslektor 031-786 2808 mark@gvc.gu.se
Johnsson, Agneta Administrativ chef, inst 031-786 4708 agneta.johnsson@conservation.gu.se
Johnsson, Andreas Forskarassistent 031-786 2943 andreasj@gvc.gu.se
Kasimir, Åsa Forskare 031-786 1960 asa.kasimir@gu.se
Klemedtsson, Leif Professor 031-786 2632 leif.klemedtsson@gvc.gu.se
Konarska, Janina Forskarassistent janina.konarska@gu.se
Konrad.schmolke, Matthias Universitetslektor 031-786 2864 matthias.konrad.schmolke@gu.se
Kukulies, Julia Doktorand julia.kukulies@gu.se
Lai, Hui-Wen Doktorand hui-wen.lai@gu.se
Lai, Hui-Wen Doktorand hui-wen.lai@gu.se
Liljebladh, Bengt Forskningsingenjör 1.e 031-786 2862 beli@gvc.gu.se
Lin, Changgui Forskare changgui.lin@gu.se
Lindberg, Fredrik Forskare 031-786 2606 fredrikl@gvc.gu.se
Linderholm, Hans Professor 031-786 2887 hansl@gvc.gu.se
Malmberg Wahle, Li Studieadministratör 031-786 4711 li.malmberg@gu.se
Minola, Lorenzo Doktorand lorenzo.minola@gu.se
Nilsson, Conny Ekonom 031-786 2814 conny.nilsson@gu.se
Norwood, Zack Forskare 031-786 4763 zack.norwood@gu.se
Nygren, Michelle Doktorand 031-786 2855 michelle.nygren@gvc.gu.se
Olsson, Sven Gästlärare sven.olsson@gu.se
Olvmo, Mats Universitetslektor 031-786 1963 matso@gvc.gu.se
Ou, Tinghai Forskningsingenjör 1.e tinghai.ou@gu.se
Palm, Monica Institutionsadministratör 031-786 2800 monica@gvc.gu.se
Rasmusson, Lina Forskarassistent lina.rasmusson@gu.se
Rayner, David Forskare 031-786 4849 david.rayner@gu.se
Reese, Heather Universitetslektor, Fjärranalys, GIS heather.reese@gu.se
Rütting, Tobias Universitetslektor, Proprefekt tobias.rutting@gvc.gu.se
Rütting, Tobias Universitetslektor 031-786 1874 tobias.rutting@gvc.gu.se

Visar 1 - 50 av 66

Lediga tjänster

Anökningar till lediga tjänster på Göteborgs universitet görs online genom Sökandeportalen.

Se lediga tjänster och läs mer om Sökandeportalen

Intern rekrytering

Du som redan arbetar vid Göteborgs universitet kan även söka de tjänster som utannonseras internt på GU-portalen.

Lediga tjänster som är utlysta internt (kräver inloggning)

Geovetarcentrum

Sidansvarig: Henrik Thelin|Sidan uppdaterades: 2017-11-30
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?