Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Personal

All personal på Institutionen

Här nedanför finns all personal som arbetar på Insitutionen för geovetenkaper listade. Det går att sortera efter namn, titel, telfonnummer och e-post.

Här finns även information om lediga tjänster och vart du hittar utlysningarna.

Kontaktinformation

I menyn under "Kontakta oss" finns fler och mer definierade konaktuppgifter. Gå till Kontakta oss.

Visar 1 - 50 av 66

Namn Titel Telefon E-post
Johnsson, Agneta Administrativ chef, inst 031-786 4708 agneta.johnsson@conservation.gu.se
Björsne, Anna-Karin Doktorand 031-786 2865 anna-karin.bjorsne@gu.se
Haaf, Ezra Doktorand 031-786 2812 ezra.haaf@gu.se
Minola, Lorenzo Doktorand lorenzo.minola@gu.se
Nygren, Michelle Doktorand 031-786 2855 michelle.nygren@gvc.gu.se
Salo, Riikka Doktorand 031-786 2802 riikka.salo@gu.se
Scharn, Ruud Doktorand ruud.scharn@gu.se
Sjöqvist, Axel Doktorand axel.sjoqvist@gu.se
Wallenberg, Nils Doktorand nils.wallenberg@gvc.gu.se
Wallman, Magdalena Doktorand 031-786 3572 magdalena.wallman@gu.se
Fuentes, Mauricio Doktorand/​projektassistent mauricio.fuentes@gu.se
Hu, Yumei Doktorand/​projektassistent 031-786 4470 yumei.hu@gu.se
Schleusner, Philipp Doktorand/​projektassistent 031-786 2868 philipp.schleusner@gu.se
Nilsson, Conny Ekonom 031-786 2814 conny.nilsson@gu.se
Björkman, Mats Eu-forskare mats.bjorkman@gu.se
Azorin-Molina, Cesar Eu-postdoc cesar.azorin-molina@gu.se
Johnsson, Andreas Forskarassistent 031-786 2943 andreasj@gvc.gu.se
Konarska, Janina Forskarassistent janina.konarska@gu.se
Seftigen, Kristina Forskarassistent kristina.seftigen@gvc.gu.se
Björklund, Jesper Forskare jesper.bjorklund@gu.se
Casselgren, Johan Forskare johan.casselgren@gu.se
Cornell, David Forskare 031-786 2805 cornell@gvc.gu.se
Haeger-Eugensson, Marie Forskare 031-786 2854 marie.haeger-eugensson@gu.se
Kasimir, Åsa Forskare 031-786 1960 asa.kasimir@gu.se
Lindberg, Fredrik Forskare 031-786 2606 fredrikl@gvc.gu.se
Olofson, Frans Forskare 031-786 5075 frans.olofson@gu.se
Rayner, David Forskare 031-786 4849 david.rayner@gu.se
Schachinger, Aila Forskningsassistent 031-786 1905 aila.schachinger@gu.se
Hogmalm, Johan Forskningsingenjör 1.e 031-786 2949 johanh@gvc.gu.se
Liljeblad, Bengt Forskningsingenjör 1.e 031-786 2862 beli@gvc.gu.se
Ou, Tinghai Forskningsingenjör 1.e tinghai.ou@gu.se
Walther, Alexander Forskningsingenjör 1.e, Studierektor 031-786 2867 alex@gvc.gu.se
Weslien, Per Forskningsingenjör 1.e 031-786 2878 per.weslien@gu.se
Olsson, Sven Gästlärare sven.olsson@gu.se
Palm, Monica Institutionsadministratör 031-786 2800 monica@gvc.gu.se
Carlberg, Josefina Laboratorieassistent josefina.carlberg@gu.se
Falk, Katrin Personalhandläggare 031-786 6608 katrin.falk@gu.se
Giese, Markus Postdoktor 031-786 2804 markus.giese@gvc.gu.se
He, Hongxing Postdoktor hongxing.he@gu.se
Lin, Changgui Postdoktor changgui.lin@gu.se
Ward, Marston Postdoktor marston.johnston@gu.se
Barthel, Roland Professor 031-786 1953 roland.barthel@gu.se
Chen, Deliang Professor 031-786 4813 deliang@gvc.gu.se
Klemedtsson, Leif Professor 031-786 2632 leif.klemedtsson@gvc.gu.se
Linderholm, Hans Professor, Proprefekt 031-786 2887 hansl@gvc.gu.se
Stevens, Rodney Professor 031-786 2807 stevens@gvc.gu.se
Sturkell, Erik Professor 031-786 2820 erik.sturkell@gvc.gu.se
Thorsson, Sofia Professor 031-786 4733 sofiat@gvc.gu.se
Forssén, Adriana Studieadministratör 031-786 1951 adriana.forssen@gu.se
Andjelic, Andreas Studievägledare 031-786 2819 andreas.andjelic@gu.se

Visar 1 - 50 av 66

Lediga tjänster

Anökningar till lediga tjänster på Göteborgs universitet görs online genom Sökandeportalen.

Se lediga tjänster och läs mer om Sökandeportalen

Intern rekrytering

Du som redan arbetar vid Göteborgs universitet kan även söka de tjänster som utannonseras internt på GU-portalen.

Lediga tjänster som är utlysta internt (kräver inloggning)

Geovetarcentrum

Sidansvarig: Henrik Thelin|Sidan uppdaterades: 2017-11-30
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?